O projektu

Cílem edice Mistři slova je propojit nejlepší českou i světovou literaturu se známými českými hereckými hlasy, jejichž jména a nezaměnitelný hlas pozná každý z nás, a přenést je do moderní podoby audioknihy. Ty se totiž čím dál tím více stávají naším společníkem na cestách a pomocníkem pro chvíle odpočinku. Můžete je totiž poslouchat kdekoli a kdykoli.

Audioknižní edice Mistři slova je jedinečná hlavně svou myšlenkou. Naše nejlepší herecké hlasy jedinečně namlouvají své oblíbené knihy, knihy svého srdce a významná literární díla, která je v průběhu života oslovila a ovlivnila, a tak je zprostředkovávají dnešnímu modernímu posluchači. V mnoha případech se tak herci vrací zpět do dob dětství a dospívání a tak nechybí ani určitý sentiment. Během pár minut tak poznáte, jaký mají ke knize vztah. Nakonec i ten pocit radosti z načítání oblíbené knihy je tak nezaměnitelný, že jej lze z poslechu rozhodně vycítit.

Jakub Tabery, režisér audioknih
Edice může dát prostor pro hlas, poslech audioknih a český jazyk a to jsem moc rád.

Miloš Vrána, režisér audioknih
Moc si přeji, aby edice Mistři slova nekončila a byla co nejdelší a aby se jí podařilo, co je jejím záměrem, aby si interpret mohl vybrat tu svoji srdcovku - audioknihu co si opravdu vybere.

Fotografie pro projekt Mistři slova jsou dílem Jiřího Hroníka.

Obálky audioknih vytvořil Jiří Troskov.

Jedinečně podané audiopříběhy najdete ke stažení ve sbírce Mistři slova na www.audioteka.cz a poslouchat je můžete kdekoli a kdykoli v aplikaci Audioteka.