O projektu

Cílem edice Mistři slova je propojit nejlepší českou i světovou literaturu se známými českými hereckými hlasy, jejichž jména a nezaměnitelný hlas pozná každý z nás, a přenést je do moderní podoby audioknihy. Ty se totiž čím dál tím více stávají naším společníkem na cestách a pomocníkem pro chvíle odpočinku. Můžete je totiž poslouchat kdekoli a kdykoli.

Audioknižní edice Mistři slova je jedinečná hlavně svou myšlenkou. Naše nejlepší herecké hlasy jedinečně namlouvají své oblíbené knihy, knihy svého srdce a významná literární díla, která je v průběhu života oslovila a ovlivnila, a tak je zprostředkovávají dnešnímu modernímu posluchači. V mnoha případech se tak herci vrací zpět do dob dětství a dospívání a tak nechybí ani určitý sentiment. Během pár minut tak poznáte, jaký mají ke knize vztah. Nakonec i ten pocit radosti z načítání oblíbené knihy je tak nezaměnitelný, že jej lze z poslechu rozhodně vycítit.

Jakub Tabery, režisér audioknih
Edice může dát prostor pro hlas, poslech audioknih a český jazyk a to jsem moc rád.

Miloš Vrána, režisér audioknih
Moc si přeji, aby edice Mistři slova nekončila a byla co nejdelší a aby se jí podařilo, co je jejím záměrem, aby si interpret mohl vybrat tu svoji srdcovku - audioknihu co si opravdu vybere.

Každý měsíc se můžete v edici Mistři slova těšit na nové příběhy v ojedinělém a procítěném podání našich mistrů slova a potěšit tak i svá srdce.

Fotografie pro projekt Mistři slova jsou dílem Jiřího Hroníka.

Obálky audioknih vytvořil Jiří Troskov.

Jedinečně podané audiopříběhy najdete ke stažení ve sbírce Mistři slova na www.audioteka.cz a poslouchat je můžete kdekoli a kdykoli v aplikaci Audioteka.